Првите копачки на брендот Nike X Jordan

Air Jordan се патики кои низ светот имаат голем успех. Милиони луѓе ги посакуваат и ги поседуваат.

Иако можеби ви личи на првоаприлска шега, сепак, следната информацијата е вистинита: Air Jordan наскоро ќе ги пушти во продажба своите први копачки.

Брендот Air Jordan го добил своето име по најпознатиот кошаркар на светот Мајкл Џордан и се разбира, производот што до сега го нудеа се патики за кошарка.

Но, откако Air Jordan ја проширија својата соработка и со PSG, тим на кој им го дизајнираше третиот дрес, решија на пазарот со фудбалска опрема да понудат и копачки.

Идејата за копачки со називот Air Jordan генерално на сите им се допадна.

Оригиналниот дизајн го постигнаа во соработка со фудбалерот Нејмар.

Според фотографите што беа презентирани, копачките изгледаат прилично убаво и квалитетно.

Претходна Фудбалски клубови во Европа со најголема заработка од спонзорите на нивните дресови
Следна Во најава таблета за секс без опасност од забременување

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!