Првиот призведен Ford Mustang Shelby GT500 на аукција се продаде за 1,1 милион долари

За секој колекционер на автомобили да го поседува првиот примерок од редок автомобил е сон.
На наддавањето што се одржа во просториите на аукционерската куќата Берет-Џексон во Скотсдејл, беше продаден уште еден колекционерски сон, првиот продукциски модел од Ford Mustang Shelby GT500.
Новиот сопственик, Крег Џексон, инаку косопственик на аукционерската куќата Берет-Џексон, за овој автомобил ќе треба да плати 1,1 милион долари.
Комплетниот износ менаџментот на Форд ќе го донира на глобалната организација JDRF која го финансира истражувањето на дијабетес тип 1 за да се пронајде лек.

Претходна Минатата година океаните и морињата беа најтопли откако се врши мерење
Следна Тајната на девојката што се слика гола во националните паркови

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!