Потврдено од жените: Мажите со оваа карактеристика се подобри во сексот од другите

Многу фактори влијаат каков љубовник ќе биде мажот и дали интимната врска ќе биде добра или лоша.

Според една студија објавена во списанието Socioaffective Neuroscience & Psychology, една доблест сугерира дека мажот може да биде добар љубовник.

Експертите со истражување на сексуалната историја на жените се обидоа да утврдат со кои партнери имале најдобар сексуален однос и редовно достигнувале кулминација.

Студијата опфати жени помлади од 69 години кои не се во врска или брак, бидејќи експертите сметаа дека жените во врска ќе се чувствуваат обврзани да му дадат подобра оцена на нивниот сегашен партнер, дури и ако реално не го заслужуваат тоа. Во тест од 70 минути, испитаниците одговарале на различни прашања за нивниот сексуален живот, а врз основа на нивните одговори, истражувачите откриле дека најдобрата сексуална врска ја имале со – духовити мажи.

Чувството за хумор се покажа како одличен предзнак за сексуалните вештини бидејќи укажува на тоа дека мажот е опуштен во различни ситуации, вклучително и во интимни, што е важно за добра комуникација меѓу партнерите и на крајот добар секс.

Меѓу другите квалитети беше и креативноста. Мажите кои се креативни во други области од животот полесно ја изразуваат својата креативност под чаршафите. Мажите со овие квалитети покажале поголем интерес за сексуалното задоволство на нивните партнерки отколку мажите кои не ги поседуваат.

Претходна Четири навики кои жените не сакаат да ги толерираат
Следна Се продава болидот Ферари Ф300 управуван од Михаел Шумахер

Награден напис

Apple патентираше нова верзија на iPod

Apple неодамна поднесе барање за патент за уред многу сличен на iPod. Уредот е наменет …

Force Citiline е индиски теренец со 10 седишта

Форс Моторс е индиски производител на автомобили основан во 1958 година под името Bajaj Tempo …

Забрането е копирање на текст!