Порше и Пума дизајнираа обувки инспирирани од моделот 911 Turbo

Порше, во соработка со Пума, дизајнираше обувки инспирирани од легендарниот спортски автомобил.

Станува збор за посебна и ограничена линија патики чиј дизајн е инспириран од моќниот 911 турбо модел. Ова се различни модели на патики за секоја генерација на моделот 911 турбо, а обувките содржат различни бои специфични за одредени периоди.

Порше и Пума објаснија дека спојлерите, ентериерот, линиите на каросеријата и светлата служат како инспирација при дизајнирањето на обувките.

Колекцијата е поделена на две серии. Серијата Pumina Future Rider користи модели на ладење со воздух 911 Turbo, а серијата Speedcat на понови модели со вода ладење вклучувајќи ги моделите Type 996, 997, 991 и 992 911 Turbo S.

Продажбата започнува денес.

Претходна Не сите видео игри се штетни, некои го подобруваат расположението на луѓето
Следна Италијанската полиција експресно достави бубрег со Ламборџини, Хуракан помина 489 км за два часа

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!