Поради вознемирувачките сцени во новиот хорор филм, гледачите на филмот повраќаа и се онесвестуваа

Новиот хорор филм ги натера гледачите да повраќаат и да се онесвестат поради интензивна болка и вознемирувачки сцени, а самиот продуцент на филмот издаде предупредување за слабо срце.

Филмот „Terrifier 2“ штотуку излезе во Соединетите Американски Држави и веќе добива доста пофалби, заработувајќи 91 отсто оценка на Rotten Tomatoes.

Филмот ја следи приказната за Арт кловнот кој прогонува тинејџерка и нејзиниот брат ноќта на Ноќта на вештерките. И покрај насилството и хоророт, филмот доби одлични критики, а некои го нарекоа „најдобриот хорор филм на годината“.

Се вели дека делови од филмот се толку крвави и насилни што некои кина морале да повикаат брза помош бидејќи гледачите се онесвестувале.
Меѓу критиките, се наведува дека „Terrifier 2“ подразбира „крвав хаос“ и го карактеризира како „веројатно најкрвавиот, најлудиот, најбруталниот хорор филм што ќе го гледате цела година“.

Филмот беше прикажан во американските кина и стана голем хит меѓу љубителите на хорор, но некои споделија приказни за други филмски гледачи кои не уживаа толку во филмот.

Еден од гледачите го сподели своето искуство, велејќи дека некој зад него во кино се онесвестил, додека тој слушал како други излегуваат и повраќаат.

Филмот е толку брутален што еден од продуцентите Стив Бартон објави предупредување до потенцијалните гледачи на својот Твитер профил.

“Овој филм содржи сцени на експлицитно насилство и брутални прикази на хорор. На гледачите кои се со слабо срце, склони кон вртоглавица или слаб стомак им се препорачува да бидат крајно внимателни. Веќе има бројни случаи на несвестица и повраќање во кината. За оние кои ќе изберат да продолжат, вие сте предупредени…“, рече тој.

Претходна Google Meet наскоро ќе испраќа транскрипти од состаноци до корисниците
Следна Rezvani Vengeance е инспириран од воени возила и чини 249.000 долари

Награден напис

Римац Невера постави нов брзински рекорд за возење во рикверц!

Откако последователно соборуваше светски рекорди, Римац Невера сега почна да се менува. Хиперавтомобилот Rimac Nevera, …

Првите снимки на универзумот од европскиот вселенски телескоп Еуклид

Европскиот вселенски телескоп Еуклид денеска ги објави своите први снимки, откривајќи блескава маглина во облик …

Don`t copy text!