Поради вознемирувачките сцени во новиот хорор филм, гледачите на филмот повраќаа и се онесвестуваа

Новиот хорор филм ги натера гледачите да повраќаат и да се онесвестат поради интензивна болка и вознемирувачки сцени, а самиот продуцент на филмот издаде предупредување за слабо срце.

Филмот „Terrifier 2“ штотуку излезе во Соединетите Американски Држави и веќе добива доста пофалби, заработувајќи 91 отсто оценка на Rotten Tomatoes.

Филмот ја следи приказната за Арт кловнот кој прогонува тинејџерка и нејзиниот брат ноќта на Ноќта на вештерките. И покрај насилството и хоророт, филмот доби одлични критики, а некои го нарекоа „најдобриот хорор филм на годината“.

https://twitter.com/AllieWrestling/status/1578202989491552256?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1578202989491552256%7Ctwgr%5Ea46fbb86581bea8c518c85f0653b536bb0f89873%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.klix.ba%2Fmagazin%2Fshowbiz%2Fzbog-uznemirujucih-scena-u-novom-hororu-gledatelji-u-kinima-povracali-i-padali-u-nesvijest%2F221012047

Се вели дека делови од филмот се толку крвави и насилни што некои кина морале да повикаат брза помош бидејќи гледачите се онесвестувале.
Меѓу критиките, се наведува дека „Terrifier 2“ подразбира „крвав хаос“ и го карактеризира како „веројатно најкрвавиот, најлудиот, најбруталниот хорор филм што ќе го гледате цела година“.

Филмот беше прикажан во американските кина и стана голем хит меѓу љубителите на хорор, но некои споделија приказни за други филмски гледачи кои не уживаа толку во филмот.

Еден од гледачите го сподели своето искуство, велејќи дека некој зад него во кино се онесвестил, додека тој слушал како други излегуваат и повраќаат.

Филмот е толку брутален што еден од продуцентите Стив Бартон објави предупредување до потенцијалните гледачи на својот Твитер профил.

“Овој филм содржи сцени на експлицитно насилство и брутални прикази на хорор. На гледачите кои се со слабо срце, склони кон вртоглавица или слаб стомак им се препорачува да бидат крајно внимателни. Веќе има бројни случаи на несвестица и повраќање во кината. За оние кои ќе изберат да продолжат, вие сте предупредени…“, рече тој.

Претходна Google Meet наскоро ќе испраќа транскрипти од состаноци до корисниците
Следна Rezvani Vengeance е инспириран од воени возила и чини 249.000 долари

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!