Помладото можеби е послатко, но постарото значи и поискусно!

Знаеме која возрасна група би се насочиле, за максимално задоволство …

Помладите момци честопати се возбудени за сè што има врска со сексот, почнувајќи од освојување, предигра, до самиот чин на секс. Сепак, откако ќе зачекорат во триесеттите години, тие бараат нешто ново за да ја надминат досадата во кревет и да го зачинат својот сексуален живот со некои нови и различни искуства.

Едно интересно истражување покажа дека повеќето момци во раните дваесетти години велат дека најмногу се вознемирени од орален секс, додека момците на возраст од 30 до 34 години изјавиле дека најдобриот начин да постигнете ерекција е да партнерката да легне на вас. Позрелите мажи сфаќаат дека задоволството е поголемо кога обајцата ќе го доживеат истовремено и ќе сфатат дека жената нема да биде доведена до оргазам само со пенетрација.

Додека само 23 проценти од момците под 30 години се отворени за идејата да тропнат на нивната „задна врата“, скоро половина од момците на триесет години велат дека тоа може да биде незаборавно искуство. Тие се порелаксирани во своето тело и сакаат да ги истражуваат сите области.

Повеќе од 80 проценти од момците во триесеттите години изјавиле дека се возбудени што гледаат порно со своите партнери, што претставува голема промена од 61 процент во дваесеттите години. Експертите веруваат дека причината за ова е веројатно нивниот страв дека ќе ги осудите доколку ви предложат да гледате порно.

Момците во триесет години се доволно сигурни во своите желби да ги споделат со вас, честопати како начин да ја загреете вашата долгорочна врска. Значи, ако сте слободни, знаете на која возрасна група треба да обрнете внимание. За ваше задоволство, секако!

Претходна Новиот KIa Sorento PHEV – plug-in хибриден СУВ со 7 седишта
Следна Мајами ќе дозволи употреба на биткоин за привлекување на технолошки компании

Награден напис

Повеќе од три милијарди Андроид уреди се активни ширум светот

Во моментов има повеќе од три милијарди активни уреди кои користат оперативен систем Андроид ширум …

Subaru Impreza S10 WRC управувана од Петер Солберг оди на аукција

Богатите љубители на автомобили, а особено љубителите на релито, сега имаат одлична можност да поседуваат …

Забрането е копирање на текст!