Помалку познати работи за стриптизот раскажани од стриптизетите

Професионалните танчерки – стриптизети откриваат работи поврзани со нивната професијата што не се многу познати. Тие се занимаваат со работа која некои луѓе ја оправдуваат, а некои ја критикуваат и осудуваат. Неколку работнички во оваа специфична дејност дадоа детали што малку се познати.

  • Да се стане стриптизета не е многу тешко. Едноставно треба да знаете да танцувате и да се претставите на аудицијата пред менаџерот на клубот. Ако сте доволно добри ќе ве ангажираат и ќе си ја работите работата.
  • Никогаш не смеете да украдете песна на која танцува ваша колешка. Тоа се третира како кражба, плагијат, имитирање.
  • Стриптизетите најчесто спијат од 6 часот наутро до 3 часот попладне. Ги знаат сите места во кои може да се јаде рано наутро.
  • Танцуваат дури и кога ги имаат специфичните женски денови.
  • Стриптизетите ги носат најудобните чевли со високи потпетици.
  • Играњето на шипка не е нешто што мора да го знаете однапред, може да го научите и додека работите.
  • Доколку сте клиент, не се мачете со комплименти бидејќи тие толку често го слушаат тоа што најчесто се имуни на такви изјави.
  • Стриптизетите користат ефтини парфеми од причина што парфемот им трае максимум недела дена и доколку би користеле скапи модели тоа не би било исплатливо.
  • Многу често добиваат понуди за брак бидејќи клиентите често се вљубуваат во нив, па затоа мораат често да менуваат и локали и клиенти.
Претходна Зошто треба да внесуваме магнезиум
Следна Причината за човечката моногамија

Награден напис

Новата мега јахта на Џеф Безос снимена на отворено море чини 500 милиони долари

Новата мега јахта на Џеф Безос е снимена на отворено и чини неверојатни 500 милиони …

Русин уништил Lamborghini Urus за да промовира енергетски пијалок

Јутјубер по име Михаил Литвин снимил како крши Lamborghini Urus вреден повеќе од 250.000 евра …

Don`t copy text!