Пожеа Рејсинг си поигра со Мекларен 570S

Купето на Мекларен со кој се занимаваа во германската компанија за тјунирање, Пожеа Рејсинг, намерно или случајно, го придвижува мотор со 666 коњски сили.

Иако двоседот на Мекларен 570S е еден од влезните модели на познатата британска компанија за автомобили, клиентите сè уште можат да сметаат на централно лоциран 3,8-литарски битурбо V8 мотор со 570 КС и 600 Nm максимален вртежен момент доволно за Купе (што достигнува 328 км на час) од 0 до 100 км / ч постигнува за 3,2 секунди.

Далеку од бавно, но секогаш има такви што сакаат повеќе, па германската компанија за тјунирање Рејсинг подготви пакет за 11.000 евра со кој автомобилот на Мекларен стигнува до „стотка“ за 2,9 секунди и развива 333 км на час.

Деталите зад етикетата чии броеви се “симболот на ѓаволот” сугерираат дека 3,8-литарскиот V8 мотор со калибрирана централна контролна единица има 666 КС и 794 Nm максимален вртежен момент, а споменатата цена на пакетот вклучува новi 20-инчни алуминиумски бандажи и мулти-прилагодлива суспензија.

Целиот пакет на крајот ги надминува перформансите што ги нуди моделот Мекларен 675LT.

Претходна Клоп со уникатна порака за навивачите на Ливерпул
Следна Секс пози кои највеќе влијаат на машкото его

Награден напис

Huawei FreeBuds Studio со интелигентно и динамично намалување на бучава и Hi-Fi квалитет

Како дел од глобалната премиера на серијата Mate 40, Huawei Consumer Business Group (BG) ги …

Ви го претставуваме Мекларен Сејбр со моќност од 824 коњски сили, помоќен од моделот Сена

Неодамна објавените шпионски фотографии, како и оние што „протекоа“ во јавноста, беа најава за претстојното …

Забрането е копирање на текст!