Подобрете ги своите секс перформанси

Кога сте во врска подолго, сексот станува … предвидлив. Еве седум ефективни начини за ширење на стариот пламен

1. Изработка на сопствен порно
Тежина на можноста: 4/10
Ништо не е толку секси како кога имате секс и гледате свои ХХХ филмови. Според истражувањето на страницата за запознавање BeNaughty, сексот е најмногу поттикнат од оваа активност. Но, совршените перформанси започнуваат со темелна подготовка. Имајте ги сите реквизити при рака: кондоми, лубриканти и други додатоци. Паузирањето додекаго правите тоа ќе ја убие вашата волја да имате секс. Осветлувањето е исто така важно: светилките не смеат да имаат повеќе од 40 вати. Поставете ги на страната на креветот или работната површина од кујната. Светлината што доаѓа одозгора е непривлечна и безмилосно ја открива секоја маана. Започнете со тест снимка и кажете и дека изгледа одлично. Таа мора да се чувствува пријатно за да се покаже во најдобро светло. Инаку ја заборавате идејата дека ќе снимате продолжение.

2.Интернет секс рулет
Тежина на можноста: 6/10
Една студија на Ројтерс открила дека скоро половина од мажите под 40 години спиеле со некој што го запознале преку Интернет. Но, ако не сте меѓу нив, вашите шанси се зголемуваат од ден на ден. Прелистајте ги социјалните мрежи и специјализираните страници и фатете некој што ќе го тестирате во реалниот свет.

3.Повеќекратни оргазми
Тежина на можноста: 9/10
Жените можат да доживеат неограничен број на оргазми, додека вие сте ограничени на околу три на ден (за разлика од кога сте биле 16-годишни). Сепак, можно е да се приближите до оргазмот и да се повлечете, со што обајцата ќе можете да доживеете повеќекратни оргазми. Кога сте блиску до ејакулација, вдишувајте, повлечете го пенисот (барем 2-3 сантиметри) и стиснете го долниот дел на стомакот како што сакате при изведување на основни вежби. Ако вежбате зајакнување на мускулите, за еден месец ќе можете да ја спарите во множење оргазми.

4.Секс со некој постара жена
Тежина на можноста: 7/10
Ова носи две придобивки: благодарение на разликата во возраста, постои дополнително чувство за табуа, плус можност да научат неколку нови трикови. Студијата на Love Honey, производител на секси играчки, открила дека сексуалната самодоверба на жените (читај: вештина) достигнала возраст помеѓу 35 и 44 години. Не се плаши сега – напрај го предизвик. Точно, вашите вештини ќе бидат проценети, но после тоа ќе знаете како да импресионирате секоја жена.

5.Секс во кој таа е главна
Тежина на можноста: 5/10
Да се биде главен во секое време е напорна работа. Спротивно на популарното верување, на повеќето жени не им треба многу убедување за да ги преземат уздите – тие треба само да бидат охрабрени. Најлесен начин да се разбудите шеф во неа е да направите игра за тоа. Препорачуваме „присилен“ орален секс – вие сте на грб, а таа ви седнува на лицето и ви наредува да ја доведете до оргазам – или контролирана мастурбација: застанете лице во лице, но не допирајте се додека таа не го дозволи тоа.

6.Секс во тројка
Тежина на можноста: 8/10
Ова секогаш треба да биде на списокот. Но, сонот на секој човек е тешко да се оркестрира успешно, па дури е и потешко да се излезе од него. После тоа, редовно, се слуша дека мажите велат дека откако успеале да ја убедат својата подобра половина да повикаат друга жена, таа или се чувствувала исклучена или вниманието било пренасочено. „Направете ја ѕвезда на вашата фантазија и потоа следете ги овие три златни правила“, советува Фран Пауел, сексуален советник.

Прво, секогаш оставајте таа да избере жена.

Второ, најдете жената на интернет што ќе сака да учествува (сугерирајќи вакви комбинации на пријатели е незгодно).

И, конечно, одлучете однапред што сакате. Одлучете што сакате да направите со неа, целосно посветете се на тоа и продолжете понатаму.

7.Секс на јавно место
Тежина на можноста: 7/10
Веројатно го знаете ова, но малку научна потврда не е на одмет: истражувањето покажа дека оваа идеја во човечката фантазија ги активира сите аларми. Сепак, изберете внимателно каде го правите тоа.

Дали има подобар начин да се забавувате при изборот на нови фронтови за секс, вашата кујна, на пример?

Претходна Sean Paul – No Lie ft. Dua Lipa
Следна Apple ја претстави втората генерација на својот поевтин модел

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!