Поглед во иднината на мобилните телефони

Nubia Alpha е мешавина помеѓу телефон и часовник кој доаѓа со флексибилен OLED екран. Прототипот ги има вообичаените функционалности, и иако карактеристиките не се официјално дадени уредот се очекува да се појави на пазарот до крајот на годината.
Телефоните во блиска иднина би можеле да ги носиме околу зглобот, а кинеската компанија Nubia на саемот IFA го покажа прототипот на својот мешанец меѓу мобилен телефон и часовник.
Nubia Alpha е уред кој доаѓа со андроид и флексибилен OLED екран, опкружен со метален каиш. Се работи за уред кој сè уште се развива, но компанијата која изникна од ZTE е сигурна дека до крајот на годината би можел да се продава во Кина, заедно со глобалното лансирање кое би требало да е во истиот период.
Поради тоа што е андроид уред, ги има сите функционалности, но прилагодени на екранот кој што го поседува. Од компанијата изјавуваат дека е лесен и поднослив на рака. Цената на уредот би требало да е во ниво со стандардните мобилни телефони.

Претходна SpaceX го носи првиот патник на пат околу месечината
Следна Пристигна најголемиот iPhone до сега

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!