Пет секс-рекорди

Сексот е област на вечен човечки интерес, неисцрпна тема и област за рушење на рекорди, па затоа сè во врска со сексот се истражува.
Научниците во Калифорнија открија кои се официјално најголемите оргии во светот, а кои се рекордни по бројот на оргазми. Некои од овие записи се невообичаени, додека други ги тестираат сите граници.

Американецот Џона Фалкон има најголем пенис со димензии 34,2 сантиметри, додека Ен Свон од Шкотска може да се пофали со вагина од 48 сантиметри.

Научниците од Центарот за брачни и сексуални студии во Калифорнија измерија најголем број оргазми за еден час. Рекордер беше жена со 134 од нив (со нов оргазам приближно на секои 44 секунди). За мажите, резултатот беше многу поскромен, што го држеше човек со 16 оргазми за еден час.

Најголемиот музеј на пенисот во светот, оној во Рејкјавик, Исланд, е отворен во 1997 година. Денес содржи и изложува над 300 примероци од пенисот. Аплицираат и поголем број мажи кои би сакале да го дадат својот пенис по смртта.

Мажите често се фалат со можноста да ги откопчаат градниците, а сегашниот рекорд го држи Томас Вогел, кој им откопча дури 56 во минута, а интересно е да се напомене дека тој користеше само една рака.

Најголемите оргии на светот се случија во голем магацин во Јапонија, каде што дури 250 парови имаа секс истовремено. Сето тоа го снимаше филмска екипа. Сите 500 аматери биле тестирани за сексуално преносливи болести.

Најсилната вагина на светот и официјално и припаѓа на руската гимнастичарка Татјана Кожевникова, која со гениталиите може да крене дури 14 килограми. Таа вели дека тоа е резултат на секојдневно вежбање на вагиналните мускули пет минути веќе 20 години.

Претходна Руски космонаут објави видео од неговата прв авселенска прошетка
Следна Мазепин може да остане без болидот во Хас

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!