Пет “дрифтања” кои не испаднале како што треба

Љубителите на брзи автомобили во последнава година сè повеќе се пробуваат со “дрифтања” кои често не проаѓаат онака како што замислиле возачите.

Погледнете ги петте видеа на кои се гледаат автомобили, дрифтање и несреќи.

  • Ламборџини со преполовен заден браник
  • Нисан го удира тротоарот
  • Субару пробува дрифтање на снег
  • Ауди С5 дрифта и удира во автобус
https://youtu.be/YMH41ldr-Vg
  • Волво 940 дрифта на снег
Претходна Буфон пред потпишување на договор со PSG
Следна Kate Upton

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!