Паб во Англија ќе ви плати за да пиете пиво кај нив

Ако трошите многу време и пари на пиво по кафулиња, кафеани и клубови, ланец на пабови од Англија има решение за вас.
Имено, ланецот пабови Hungry Horse кој има повеќе од 200 пабови низ цела Англија, нуди плата од 500 фунти за некој кој во нивен паб ќе пие пиво, ќе игра пикадо и паб квизови. Во описот на работното место се бара вработениот да биде добар во пикадо и во играње квизови, да сака да се дружи и да пие пиво.
Трикот е во тоа што после забавата мора да поднесете извештај на управата што сте доживеале во текот на “работниот ден”, што било добро а што лошо и слично. На овој начин компанијата сака да ги подобри условите за посетителите на пабовите па заради тоа бараат различни типови на пивопијачи.

Претходна Нова димензија на луксуз со BMW X7
Следна Остатоци од праисториска пирана пронајдени во Германија

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!