Осумгодишно девојче од Јапонија е новата интернет ѕвезда

Осумгодишната Јуока Сома од Јапонија е новата интернет ѕвезда. Видеото на кое таа оригинално го доловува делот со тапани од песната на Лед Цепелин Goog times, bad times, е погледано над 1,5 милиони пати.
Малата Јапонка потекнува од музикално семејство, и двајцата нејзини родители се пејачи и текстописци. Малата Јуока уште на две години почнала да удира на тапани.
Нејзин сон е да стане најдобриот тапанар на светот. Погледнете го видеото и фотографиите за да се запознаете со талентот на Јуока Сома.

Претходна Милијардерот Ричард Бренсон ќе ја истражува светската мистерија – Големата Сина дупка кај Белизе
Следна Мајкрософт со Андромеда влегува во битката на телефони со екрани на преклоп

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!