Осумгодишен јутјубер заработува 22 милиони долари годишно

Форбс направи листа на најбогатите јутјубери за 2018 година. На прво место на листата се наоѓа седумгодишниот Рајан. Неговиот јутјуб канал Ryan Toys Review му донесе приход од 22 милиони долари во 2018 година. На јутјуб каналот малиот Рајан прави рецензии на играчки за деца. Објавува видеа скоро секој ден, досега неговите видеа имаат 26 милиони гледања и го следат дури 17,3 милиони луѓе. Кога ќе го запрашаат зошто е толку следен и гледан, малиот Рајан вели дека неговите видеа се интересни и смешни и децата го сакаат тоа. Со неговата гледаност и приход, Рајан го тргна од првото место минатогодишниот првак Џејк Пол.
Во неговите видеа се појавува и неговата сестра близначка на поврзаниот јутјуб канал Ryan’s Family Review.

Претходна Во Кина започнува изградбата на првата подводна метро мрежа
Следна Pininfarina PFО ќе има неверојатни 1900 коњски сили

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!