Овозможете и на вашата партнерка предигра од соништата со топло-ладна сензација

Топли или ладни сензации за време на предиграта, како што се коцки мраз, топла вода под туш или чоколадо, ќе ја однесат вашата страсна игра на едно ново ниво.

За време на студените денови, можете да се загреете и да се опуштите со нови сексуални игри кои вклучуваат чувства на топлина и студ. Плус, тоа е супер забавно и е сосема ново искуство (за некои).

Само запомнете, пред да започнете да играте со топло-ладно, треба да разговарате со вашиот партнер за границите, безбедноста и ограничувањата.

  1. Загрејте малку топло чоколадо

Направете топло чоколадо. Следно, тестирајте ја температурата на прстот или внатрешниот зглоб за да бидете сигурни дека не е премногу жешко. Потоа истурете го чоколадото над ерогената зона на вашата партнерка (гради, стомак, прсти, прсти, врат). Отстранете го само со устата и јазикот.

Имајте на ум дека ова (како и повеќето други прехранбени производи) треба да се чува подалеку од вагината за да се избегне инфекција.

  1. Коцки мраз

Мразот може да биде најголемото клише од сите сензации што можете да ги додадете во спалната соба, но им е омилено на многумина со причина.

Со коцките осставате траги на телото, го продлабочувате чувството со топол здив, а трагите од течност ги чистите со јазикот. Покрај тоа, можете да додадете и врзување на очи за уште поголема сензација.

За неа: Користете коцка мраз со средно топење за стимулација, но никогаш не ја оставајте на едно место премногу долго. Ако на вашата партнерка не и се допаѓа комбинацијата на топол здив и ладен мраз, пробајте да ја стимулирате на преку гаќичките.

  1. Променете ја температурата во устата пред да се „спуштите“

Пред да започнете орален секс со вашата партнерка, пијте топол чај или кој било друг топол пијалок. Само внимавајте да избегнувате зачинети или зашеќерени пијалоци кои можат да ја намалат pH вредноста на вашата партнерка или да предизвикаат инфекција. Топлото чувство уште повеќе ќе ја возбуди.

  1. Користете лубрикант што лади или загрева

Пред да користите таков лубрикант, обрнете внимание на вкусот. Некои може да содржат ментол што може да го иритира партнерот. Откако ќе нанесете мала количина лубрикант на телото, нежно разнесете точно таму каде што сте го нанеле. Ја зголемува сензацијата.

Ако не сакате лубрикант што лади или загрева, користете кокосово масло како лубрикант што можете да го загреете во микробранова печка. Пред секоја употреба, прво тестирајте го на себе (не е премногу жешко), а потоа ставете го на вашиот партнер.

  1. Ладни или жешки играчки

Ако имате играчки од стакло или метал, можете да ги загреете или ладите пред употреба.

Ладење: Ставете невибрирачки, водоотпорни играчки во фрижидерот или ставете ги во ледена вода или мраз. Откако ќе се олади по ваш вкус, извадете ја играчката од мразот и искористете ја за предигра.

Греење: Ставете ги вашите водоотпорни и невибрирачки играчки под топла вода неколку минути или завиткајте ги во нешто топло 10 минути.

Со ова дефинитивно ќе го зачините вашиот секс, толку многу што ќе добиете треска од такви сензации.

  1. Користете ја рачката од тушот

Сексот под туш стана доста честа работа за многу парови, но користењето рачката за туширање за ерогени зони е нешто што би ја нарекле магична. Прилагодете ја температурата на водата од топла на ладна и променете ја за да ја зголемите возбудата и да ја продлабочите стимулацијата.

Претходна Римскиот Пантеон е најстарата зграда во светот што сеуште се користи по 2.000 години
Следна Ѓоковиќ потешко од очекувањата го совлада Тијафо и се пласираше во 3 коло на Австралија опен

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!