Новиот “experience” центар на Мерцедес за тестирање на G-класата

Компанијата Мерцедес во близина на Грац, Австрија, го претстави својот нов центар за тестирање на возилата од G-класата, овозможен за потенцијалните купувачи.

Локацијата на тест-центарот е во местото Магна, каде што се произведува програмата на G-класата.

Познатата G-класа заживеа во 1979 година како цивилна верзија на воено возило и стекна огромна популарност заради својот квалитет и издржливост.

Официјално, центарот за тестирање ќе биде отворен за јавноста во ноември и ќе понуди симулација на најекстремни офроуд ситуаци. Ќе може да се тестира во вода, кал, асфалт, екстремни угорнини, а купувачите ќе имаат прилика да се уверат во способноста на теренецот што ќе го купат.

Потенцијалните сопственици на G-класата ќе можат да се пријавуваат за тестирањата веќе од јули.

Претходна “La tomatina” фестивалот во Шпанија
Следна Маурицио Сари е новиот тренер на Јувентус

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!