Новиот сензор од 48 мегапиксели на Сони

Сони излезе со најава на својот сензор за мобилни уреди од неверојатни 48 мегапиксели и ја носи ознаката IMX 586. од сони кажуваат дека овој сензор ќе овозможи фотографии со супер детали, стабилни видеа и многу брзо регистрирање на податоците од околината.
Се планира веќе од есен да се вкрадува во новите модели на Sony Xperia паметни телефони.
Останува да почекаме за да ги видиме вистинските можности на овој сензор со импресивни карактеристики

Претходна Американската компанија „Гугл“ постави подводен кабел
Следна Note 9 во најава

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!