Новиот живот на легендата

На 17 октомври, на 89-тиот саем за автомобили во Париз, Renault ќе претстави целосно нов концепт автомобил кој му оддава почит на Renault 4.

Триесет години по завршувањето на производството, Renault ќе претстави нова визија за глобално популарниот и прифатен Renault 4 на Саемот за автомобили во Париз во 2022 година.

Тимот дизајнери собран под водство на Жил Видал, потпретседател на одделот за дизајн на Renault, вдахна со модерен лик на легендарниот модел кој остави свој белег во 60-тите, 70-тите и 80-тите години на минатиот век, а кој сè уште го привлекува вниманието на случајни минувачи денеска на пат.

Концептниот автомобил кој ја одбележува 25-годишнината од хуманитарното рели 4L Trophy ќе им се допадне и на помладите генерации, додека повеќе информации ќе бидат познати по презентацијата, како и дали постои можност да се очекува новиот Renault 4 во серија производство.

Претходна Погледнете го новото ремек дело на Меси
Следна Никол Ман стана првата Индијанка во вселената

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!