Нова секс поза која жената ја носи до експлозивен оргазам

За жената, сексуалната поза на „queening“ е зајакнувачка и ментално и физички, но во неа многу ќе ужива и партнерот кој ја обезбедува.

Оралниот секс често е пресуден за жените да постигнат оргазам, а позата, со нималку секси назив facesitting, доби нов аутфит и многу попривлечно име – queening, односно владеење.

Позата се сведува на тоа дека жената клекнува над главата на партнерот и полека се спушта за тој да може орално да ја задоволи.

Има многу причини зошто „queening“ е одлична за двајцата партнери, вели сексуалната едукаторка Џиџи Енгл, авторка на книгата Сите грешки: Водич за секс, љубов и живот, за здравјето на мажите.

За една жена, оваа поза ги зајакнува и ментално и физички, тврди Енгл.

Клиторисот е во фокус

„Тоа е одлична позиција бидејќи клиторисот е во фокусот, а стимулацијата на клиторисот е клучна за женскиот оргазам“, вели таа.

„Покрај тоа, постои чувство на доминација и еден вид почит од страна на партнерот, што може да биде многу секси. .

Сепак, Енгл додава дека и оваа поза му носи бенефит и на мажот: „Прво, тука е давање задоволство на партнерот, а позата е идеална доколку мажот сака да биде субмисивен“.

Ако мажот има фетиш за задници, во оваа поза нејзиниот задник ќе биде на дофат, а совршен е и за оние кои претпочитаат лесно гушење за време на сексот, но Енгл предупредува дека безбедноста е најважна.

Секако, позата носи и одредени проблеми. Освен на жените кои не уживаат во орален секс, позата нема да им одговара на оние кои не се особено флексибилни. Како што советува Џиџи, жената може да се фати за дел од креветот за да биде постабилна или може да клечи наместо да чучне.

Претходна HUAWEI претстави нова палета на производи во Виена
Следна Слабеењето влијае на вашиот имунолошки систем

Награден напис

Реткиот Ferrari Dino 206 S е одлична можност за богатите колекционери

Вљубениците во Ferrari и колекционерите со „длабоки џебови“ добија шанса да поседуваат исклучително ретко Ferrari …

Најспектакуларниот нокаут досега забележан

Полскиот борец Алан Квиечински го приреди еден од најспектакуларните нокаути некогаш видени на настанот FAME …

Забрането е копирање на текст!