Новата скапа играчка на Кристијано Роналдо

Кристијано Роналдо не е познат само како еден од најдобрите фудбалери на светот, туку и по неговиот интерес за скапи играчки на четири тркала.

Неговата колекција брои многу скапи автомобили: ферари, бентли, бугати, ролс-ројс, се само некои од брендовите што ги поседува.

Тој неодамна се пофали дека е единствен сопственик на најскапото бугати, La Voiture Noire.

Последниот примерок во неговата автомобилска ергела е McLaren Sena, автомобил кој чини “само” 750 илјади фунти.

Колку за потсетување, овој автомобил е произведен во ограничени 500 примероци.

https://www.instagram.com/p/Bx2IXW2oxtg/?utm_source=ig_web_copy_link
Претходна Најновото продолжение на култниот Терминатор го доби првиот трејлер
Следна Највисокото кафуле на светот до кое не може секој да стигне

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!