Не ја сакаме титулата надвор од теренот, велат од Барселона

Тренерот на Барселона, Сетиен изјави дека не сака сценарио според кое ќе се прекине натпреварот во Ла Лига и неговиот клуб ќе ја земе титулата затоа што во моментов е прв.

Каталонците пред паузата имаа два бода предност пред Реал Мадрид, а никој не знае кога или дали воопшто ќе продолжи шампионатот.

„Не го сакаме тоа, јасно е. Сакам да ја освојам титулата на теренот. Можеби ќе ни ја дадат титулата, но не сакаме. Не би се чувствувал како шампион, иако имаме два бода во врвот. Ова е многу тешка ситуација за сите, ненормално, спортот не е сега приоритет “, изјави Сетиен за Марка.

Како потсетување, откако се одигра 27-то коло од Ла Лига, Шпанците го прекинаа шампионатот поради пандемија на коронавирус.

MADRID, SPAIN – MARCH 01: Quique Setien, Head Coachof Barcelona reacts during the Liga match between Real Madrid CF and FC Barcelona at Estadio Santiago Bernabeu on March 01, 2020 in Madrid, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)
Претходна Mahmut Orhan – Feel feat. Sena Sener
Следна Туран ќе биде заменет со електричниот АЈ ДИ Баз

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!