Нејмар со коментар: Роналдо е тој што ќе го смени погледот кон Серија А

Нејмар изјавува дека со доаѓањето на Роналдо на тлото на италијанскиот фудбал ќе се смени комплетно погледот кон италијанскиот фудбал. Ќе биде како во времето кога овие фудбалери беа деца.

Нејмар со изјава: “Мислам дека Кристијано Роналдо ќе го промени италијанскиот фудбал. Ќе биде како порано што беше кога го гледав италијанскиот фудбал како дете бидејќи Кристијано Роналдо е голем фудбалер. Тој е легенда во фудбалот, генијалец. Среќен сум поради неговата одлука. Мислам дека за него тоа беше тешка одлука, па му посакувам среќа, но не против ПСЖ“.

Претходна Челзи го „краде“ Алисон пред носот на Ливерпул
Следна Продолжен договорот на Ботас со Мерцедес

Награден напис

Рим ќе биде домаќин на Европското првенство во атлетика во 2024 година

Европското првенство во атлетика во 2024 година ќе се одржи во Рим, соопшти Европската атлетска …

Голманот на Црвена звезда со одлична одбрана во 94-та минута стана херој за неговите соиграчи и навивачи

Голманот на Црвена звезда, Милан Борјан, со одлична одбрана ја спаси победата на својот тим …

Забрането е копирање на текст!