Несекојдневниот хотел Skylodge Adventure Suits

Хотелот Skylodge Adventure Suits во Перу нема класични соби. Овој несекојдневен хотел наместо соби има капсули кои висат на страните од висока карпа.
Капсулите се поставени на висина од околу 400 метри над Светата долина во близина на Мачу Пикчу. Дури и приодот до хотелот е различен од класичните хотели. До него може да се дојде само со планинарење или со спуштање по жичарница, но без лифтови, туку со раце. За најхрабрите и најиздржливите постои и трет начин како да се дојде до хотелот, со искачување по патеката Виа Ферата, односно со искачување по карпи со безбедносен систем.
Хотелот поседува три капсули со по четири кревети, дневна соба и бања,  а ова незаборавно искуство чини 400 долари од лице. За цената што ќе ја платите добивате тура со водич до и од капсулата, едно ноќевање во капсулата, појадок и вечера. Храната во ресторанот чини 250 долари по лице
Управител на хотелот е компанијата Natura Vive, и нејзина мисија е на луѓето од сите возрасти со различно искуство да им овозможи да ја доживеат планината на вистински начин.
 

Peruvian Skylodge hotel capsules literally hang off the side of a cliff

This cliffside hotel in Peru is definitely not for those scared of heights! ⛰️????

Posted by In The Know Innovation on Sunday, September 2, 2018

Претходна Родени се првите лавчиња од епрувета
Следна Јапонските научници тестираат идеја стара два века

Награден напис

Италијанската полиција експресно достави бубрег со Ламборџини, Хуракан помина 489 км за два часа

Италијанската државна полиција испорача бубрег за трансплантација со употреба на Ламборџини Хуракан.Транспортот на органот беше …

Порше и Пума дизајнираа обувки инспирирани од моделот 911 Turbo

Порше, во соработка со Пума, дизајнираше обувки инспирирани од легендарниот спортски автомобил.Станува збор за посебна …

Забрането е копирање на текст!