Нема повеќе евро кошарка во оваа сезона

Оваа вест ја донесе специјализираниот кошаркарски портал Спортиндо.

Евролигата и Еврокупот, двете најпрестижни европски кошаркарски натпреварувања, нема повеќе да се играат оваа сезона.

Оваа вест ја потврди реномираниот новинар на Спортанда, Емилијано Кархија.

До крајот на Евролигата требаше да се одиграат уште шест кола, проследено со четвртфиналето и фајнал фор финалето, но со оглед на моменталната состојба, тоа не е можно.

Ситуацијата е слична со Еврокупот, кој стигна до четвртфиналето, а во моментот е на паузата.

Осум клубови сакаа на едно место кое води во Евролигата, но коронавирусот ја заврши сезоната и останува да се види дали некој од Еврокупот ќе игра во Евролигата следната сезона.

Претходна Киа подготвува мал електричен автомобил со супер цена
Следна Сокот од брусница како регулатор на крвниот притисок

Награден напис

Eфикасно користeње на клима-уредот

Ако барате разладување од летните горештини, воздржете се од нагонот драматично да ја намалите температурата …

Секс поза која е најпопуларна кај сите генерации

Компанијата „Bespoke Surgical“ неодамна анкетираше над 1.000 луѓе за нивната омилена поза во сексот. Според …

Don`t copy text!