Некомплетниот Вардар го победи Извиѓач

Последниот натпревар во СЕХА лигата, ракометарите на Вардар, на гости, иако некомплетни, релативно лесно извојуваа победа против Извиѓач, со резултат 28:31.

Вардарци играа со значително намален состав, без Горбок, Дибиров, Борозан, Криштопанс, Скубе, Дизингер и Игор Карачиќ.

На полувреме Вардарци заминаа со +6 (7:13) и до крајот му дозволија на Извиѓач само да го намали поразот.

По овој натпревар Вардар треба да се сконцентрира на натпреварите во фајнал фор, но и на осминафиналната пресметка против загрепчаните.

Претходна Тојота на Месечината до 2029 година
Следна Уличниот ѕвер на Volkswagen со ознака Wimmer Polo R WRC

Награден напис

Мундијалот заврши за дефанзивецот на Баерн

Лукас Ернандез го заврши настапот на Светското првенство во Катар, откако се здоби со повреда …

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Don`t copy text!