Неимар го чинеа три меча неиграње пцостите на Инстаграм

Дисциплинската комисија на УЕФА го казни Нејмар со три меча неиграње поради коментарите и пцостите напишани на Инстаграм, а поврзани со судењето на натпреварот помеѓу ПСГ и Манчестер Јунајтед.

Манчестер Јунајтед славеше со резултат 3:1 на гости кај ПСГ во четвртфиналето на Лигата на шампиони, а Бразилецот не бираше зборови при коментирањето.

“Ова е срамно, ставиле четворица кои ништо не знаат за фудбалот да гледаат снимка. Немаше никаков пенал и како може да има пенал кога топката го удри играчот во грб. Еб..е се”, напиша Нејмар на својот инстаграм-профил.

УЕФА не простува вакви испади и убаво го “награди” фудбалерот со 3 меча паузирање, па така Бразилецот ќе ги пропушти првите три натпревари во следната сезона.

Претходна Шише со вода оставено во автомобил на високи температури носи опасност
Следна Mitsubishi ја објави последната серија на својот теренец Pajero за домашниот пазар

Награден напис

Мундијалот заврши за дефанзивецот на Баерн

Лукас Ернандез го заврши настапот на Светското првенство во Катар, откако се здоби со повреда …

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Don`t copy text!