На која возраст сексот е највозбудлив и најинтересен?

Кога станува збор за времетраењето на сексуалниот однос, тоа е во просек околу 25 минути, за време на кои во просек менуваат три различни пози.

Ако мислевте дека дваесетите се период на највозбудливо и најинтересно сексуално искуство, се излажавте!

Истражувањето спроведено од порталот за запознавање Лумен покажа дека луѓето постари од педесет години на таа возраст го доживуваат највозбудливиот секс во животот!

Тоа е затоа што луѓето во подоцнежниот живот развиваат повисоко ниво на самодоверба, особено кога станува збор за активности во кревет, што го прави сексот многу подобар и позабавен за нив отколку што бил порано.

Бидејќи на таа возраст престануваат да се грижат за својот изглед и можните грешки во креветот, луѓето на позрела возраст попрво ќе се занимаваат со испробување нови пози и зачинување на сексуални односи, што е поткрепено со фактот дека нивните деца дотогаш се веќе постари. и нивните работни места се добро воспоставени, па конечно можат да се препуштат на активности во спалната соба.

Така, десет проценти од испитаниците откриле дека нивното либидо се зголемило на таа возраст, додека мнозинството од нив признале дека сега многу полесно се опуштаат на состаноците и обично одат „до крај“ по првиот состанок. Исто така, повеќе од една третина од испитаниците потврдиле дека ќе имаат сексуални односи во текот на првите три состаноци.

Кога станува збор за времетраењето на сексуалниот однос, тоа е во просек околу 25 минути, при што во просек менуваат три различни пози. Омилената поза на луѓето на оваа возраст е мисионерска.

Негативното кај сексуално активните луѓе на оваа возраст е недостатокот на внимание што го посветуваат на сексуално преносливите болести. Дури 80% од испитаниците постари од 50 години изјавиле дека никогаш не биле тестирани за сексуално преносливи болести. Што се однесува до заштитата, само четири отсто од нив ја користат редовно, а повеќе од половина речиси никогаш не ја користеле.

Претходна WhatsApp им овозможи на корисниците да испраќаат видео пораки
Следна Бесплатни онлајн часови за програмирање, веб дизајн и дизајн за деца со Едуфронт

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!