На интернет кружи неверојатен секс предизвик од 30 дена

Социјалните мрежи секојдневно се полни со различни предизвици, каде што се тестира вашата издржливост и упорност.

Сепак, еден корисник на Редит објавил едномесечен предизвик на форумот, а како што рекол, наскоро планира да го проба и со својот партнер.

Некои корисници биле шокирани, на други прилично им се допаднала идејата, а некои кои веќе го испробале овој предизвик тврдат дека целосно им го преродил сексуалниот живот, како и дека им ја вратил возбудата и привлечноста што ја чувствувале кон партнерот на почетните врски. Погледнете како изгледа целиот предизвик:

Ден 1: Имајте секс во секое време, само не пред спиење.

Ден 2: Испробајте нови пози, заедно проучете го видеото за позата на Кама Сутра и одберете ја онаа што ви се допаѓа.

Ден 3: Имајте секс двапати во текот на денот.

Ден 4: Читајте еротско списание или книга пред спиење и прочитајте приказна на глас.

Ден 5: Имајте секс под туш, добро пенлив.

Ден 6: Масирајте си го целото тело пред секс.

Ден 7: Вклучете се во брз секс кој трае десет минути или помалку. Изберете забавно место и време, како кујнската маса. За дополнителни поени, имајте брз секс два пати или повеќе во текот на денот.

Ден 8: Имајте секс во автомобил или веднаш штом ќе се вратите дома.

Ден 9: За време на секс нека седне еден од вас на стол или маса.

Ден 10: Масирајте се сензуално пред секс користејќи масло.

Ден 11: Дозволен е само орален секс. Мора да доживеете оргазам заедно, но позата 69 е забранета.

Ден 12: Партнерката мора да биде доминантна и да му кажува на мажот што сака. Дозволени се лисици и јажиња.

Ден 13: Доведете го мажот до оргазам без пенетрација, со уста, раце и тело, а за бонус поени има стапала и гради.

Ден 14: Најдете ново место за секс во куќата. Тоа може да биде сè што можете да помислите, сè додека веќе не сте имале секс таму.

Ден 15: Партнерите треба да мастурбираат во исто време и по можност оргазам во исто време.

Ден 16: Обидете се со три напредни пози од „Кама сутра“

Ден 17: Пробајте секс играчки, се е дозволено и посакувано.

Ден 18: Гледајте најмалку 30 минути порно заедно. Може да се допирате или да имате секс за време на филмот.

Ден 19: Пробајте секс без пенетрација. Дозволени се раце, уста, делови од телото и играчки.

Ден 20: Пишете си е-пошта со вашите сексуални фантазии.

Ден 21: Заедно посетете секс-шоп и купете по еден производ.

Ден 22: Мажот треба да ја задоволи жената, но без пенетрација.

Ден 23: Ден за „редовен“ секс.

Ден 24: Посветете се на игрите. Можете да користите коцки мраз или други реквизити што ве привлекуваат

Ден 25: Направете сексот да трае подолго и да биде полесен. Идеално би било 45 минути, а на крајот и двајцата мора да доживеете оргазам.

Ден 26: Мажот треба да доминира и да прави што сака. Бонус е употребата на јажиња или лисици.

Ден 27: Одете во ресторан на вечера, допирајќи се под масата. Завршете ја вечерта со секс во хотел или дома.

Ден 28: Ден на повеќекратен оргазам. После секој оргазам се галите и се трудите да го достигнете следниот оргазам.

Ден 29: Дозволете паричката да одлучи кој партнер ќе доминира. Одредете и безбеден збор што ќе ве спречи да ги надминете желбите на партнерот или тој вашите.

Ден 30: Останете будни што е можно подолго, ако е можно цела ноќ. Треба да имате секс постојано, по можност да доживеете пет оргазми.

Ден 31: Гушкајте се и бакнувајте, и конечно водете љубов.

Правилата се дека секој партнер пред почетокот на предизвикот може да менува активности два дена по свој избор, но потоа да нема промени. Секој партнер има два дена за вето во кои може да избере само секс пред која било активност. Едниот партнер може да стави вето на другиот, но изборот на активност на тој партнер ќе го замени оној исфрлен од списокот. Дозволена е употреба на кондоми и контрацепција.

Претходна Научниците ја открија совршената формула која ќе ви помогне да се разбудите одморени и освежени
Следна Оптичка илузија која ги полуде сите

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!