На Долни Сарај ќе ги свират безвременските хитови на „Пинк Флојд“

Вечер на сцената кај Долни Сарај во Охрид во Охрид единаесет музичари од Охрид и Струга ќе одржат концерт со хитови на светски познатата рок група „Пинк Флојд“.
Проектот е насловен „NUMB Tribute to Pink Floyd“, а учесници ќе бидат Димитри Алчев (гитара и вокал), Анатоли Арнаудоски (гитара), Ѓорѓи Калајџиевски (тапани), Владомир Кречоски (бас гитара), Никола Јосифоски (сајзери), Ангелко Јовчески (перкусии), Горан Папазоски (саксофон), Ѓоко Танески (вокал) и Ана Костадиновска, Сара Николовска и Весна Илиќ Павловска како пратечки вокали.
Концертот е подготвуван неколку месеци. Ќе се изведат безвременски хитови како „Shine on your crazy diamond“, „Learning to fly“, „Hey you“, „Another brick in the wall“.
„Пинк Флојд“ е една од највлијателните и најуспешни рок-групи на сите времиња.

Претходна ФФМ соопшти дека се одложува стартот на Првата лига
Следна Кристијано осуден на 2 години затвор

Награден напис

Италијанската полиција експресно достави бубрег со Ламборџини, Хуракан помина 489 км за два часа

Италијанската државна полиција испорача бубрег за трансплантација со употреба на Ламборџини Хуракан.Транспортот на органот беше …

Порше и Пума дизајнираа обувки инспирирани од моделот 911 Turbo

Порше, во соработка со Пума, дизајнираше обувки инспирирани од легендарниот спортски автомобил.Станува збор за посебна …

Забрането е копирање на текст!