Најчудните сексуални фетиши на американците

Многумина слушнале за повеќето сексуални фетиши, а научниците велат дека дури еден од три лица започнале да експериментираат барем еднаш во животот и дека еден од шест има некој вид фетиш.

Луѓето можат да бидат сексуално возбудени од разни нешта. Би се изненадиле што се најчудните сексуални фетиши во светот.

Men’s health објави список на најчестите „неуредни“ сексуални фетиши во САД. Некои луѓе сакаат „валкани“ разговори во кревет. Некои се возбудуваат за елементите на BDSM, како што се дисциплина, садизам и мазохизам. Овој вид на луѓе сакаат да бидат врзани и сексуално понижени.

Исто така, многу луѓе се возбудуваат поради храната. Па, не само храна сам по себе, туку играње со храна во сексуален контекст. Замислете да лижете чоколаден сируп од градите на партнерката, да се бањате голи во када со сос од шпагети и слично.

Сексуалниот фетиш може да има многу форми, но генерално, тоа се случува кога некое лице се возбудува со гледање и играње со големи количини на храна во сексуално опкружување. Sploshing е подтип на „неуреден“ фетиш (WAM), кој исто така вклучува неуредни не физички супстанции како крем за бричење, слуз, боја, лосион и многу други.

„Некои луѓе можат да уживаат да бидат покриени со овие продукти, додека други можат да уживаат да ги покриваат другите“, објаснува д-р астин Лемилер, истражувач со
Институтот Кинси.

Во својата книга “Кажи ми што сакаш”, Лемилер испитал 4.175 Американци, прашувајќи ги за нивните сексуални фантазии, вклучително и повраќање во сексуален контекст. Луѓето со овој фетиш може да бидат особено возбудени од повраќање или кога гледаат некој да повраќа.

Сепак, повраќањето често вклучува хранење со партнерот, што секако е пречка. Инаку, 0,4 проценти од анкетираните лица рекле дека честопати имаат фантазија со повраќање. Лемилер забележува дека ова е една од најретките сексуални фантазии што се појави во неговата студија.

Ако идејата да се донесе храна во спалната соба звучи малку премногу екстремно, или не сакате да го пробате, но сакате да видите за што се работи, секогаш има порнографски снимки.

Претходна Туран ќе биде заменет со електричниот АЈ ДИ Баз
Следна Леонардо Ди Каприо и Роберт Ниро ќе овозможат на еден нивен фан да глуми во нивниот најнов филм

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!