Најскапите автомобили на светот – повеќе од превозно средство

Во светот на луксузот и богатството, стилот има предност над практичноста. За оние најбогатите, да се купи таков автомобил е како да се купат патики.

Внатрешноста на овој модел на Rolls Royce е направена единствено за купувачот, по негова замисла како сака да изгледа внатрешноста на неговиот миленик.

Вредноста на Bugatti Chiron се проценува на околу 3 милиони долари.

Супер автомобилот Pagani Huayra е со цена од 3 милиони долари.

За Lamborghini Reventon треба да се одвојат 1,5 милиони долари.

За Астон Мартин моделот Valkira ви се потребни најмалку 3 милиони фунти.

А за овој автомобил, Koenigsegg Trevita CCXR, богатите плаќаат дури до 4,8 милиони долари.
Тоа се дел од најскапите автомобили за кои богатите не жалат пари.

Претходна Apple хакиран од 16 годишно момче
Следна Најдобрите зимски гуми според ADAC

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!