Најскапата вила на светот чини една милијарда долари

Вилата Les Cedres е сместена на југот на Франција во гратчето Saint-Jean-Cap-Ferrat, и нејзината вредност е проценета на една милијарда долари.
Најскапата вила на светот е изградена во  1830 година, и во неа живеел кралот на Белгија Леополд II.
Според информациите, сегашната сопственичка на вилата Suzanne Marnier-Lapostolle, по потекло од старото семејство Grand Marnier, се решила да ја продаде вилата затоа што ѝ требал помал дом. Вилата е во сопственост на нејзиното семејство од 1920 година.
Од многуте содржини што ги има вилата, ги издвојуваме: базенот со олимписки димензии, 35-те градини, салата за танцување, шталите за 30 коњи и многу други. 

Претходна Ferrari 488 Pista Spider – магнет за посетителите на Саемот на автомобили во Париз
Следна Huawei го надмина најновиот iPhone на тестот за камера

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!