Наједноставниот рецепт за најдобар женски оргазам

Одложувањето на оргазмот е постапка со која тоа конечно задоволство го одложуваме до крајност на тој начин да ја успориме или прекинеме врската во тој момент и да почнеме од почеток, пренесуваат медиумите мислењето на сексолозите.

Оваа практика може уште повеќе да ги зближи партнерите и да создаде подобра комуникација меѓу нив. Покрај тоа, партнерите можат уште повеќе да се запознаат со своите и со сексуалните предизвикувачи на нивниот партнер.

По секој прекин на оргазмот, стимулацијата и желбата стануваат посилни, а работата на хормоните во телото и возбудата се зголемуваат. На крајот, кога конечно ќе дојде оргазмот, тој е многу посилен и поинтензивен отколку што може да се замисли.

-Кога партнерите со текот на времето заедно ќе го постигнат тој долгоочекуван оргазам, ќе го почувствуваат посилно, контракциите веројатно ќе бидат поинтензивни и многубројни, а задоволството „подлабоко“. Дури и чувството на задоволство веројатно ќе трае подолго, а „брановите“ ќе ги почувствувате по целото тело – вели сексологот Џесика О’Рајли, пишува порталот „Health“.

Претходна Треба почесто да консумирате сардини
Следна Твитер тестира комбинирање фотографии, клипови и GIF во еден твит

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!