Најдобрите автомобили на светот за 2018 година

По купувањето на недвижен имот, набавката на автомобил е веројатно втора по вредност инвестиција која ја правиме во животот.
Според Бизнис инсајдер, купувачите со подлабок џеб кои се во потрага по возило сакаат да дознаат повеќе информации за автомобилот кој им се допаѓа. Тука стапува на сцена платформата за рејтинзи на автомобили JD Power која анализираше над 600 модели на автомобили и ги рангираше според освоените поени.
Квалитетот на изработка, перформансата, изведбата и задоволството на купувачот, се само некои од ставките кои се бодувале за да се добие конечното рангирање.
Ова се 13-те најдобри автомобили на светот за 2018 година:
13. Porsche Cayenne

12. Lexus GS 

11. Genesis G80

10. Cadillac Escalade

 
9. BMW 7 Series

8. Porsche 718

7. Lexus RX

6. Lincoln Navigator

5. Porsche Macan

4. Lincoln Continental

3. Mercedes-Benz S-Class

2. Genesis G90

1. Porsche 911

Претходна Новак Ѓоковиќ по третпат го освои US Open
Следна Првиот мјузикл за деца во Македонија

Награден напис

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Audi RS7 од Power Division забрзува подобро од Veyron

Сегашниот Audi RS7 Sportback послужи како основа за еден од последните екстремни проекти на полската …

Don`t copy text!