Најдобрите автомобили на светот за 2018 година

По купувањето на недвижен имот, набавката на автомобил е веројатно втора по вредност инвестиција која ја правиме во животот.
Според Бизнис инсајдер, купувачите со подлабок џеб кои се во потрага по возило сакаат да дознаат повеќе информации за автомобилот кој им се допаѓа. Тука стапува на сцена платформата за рејтинзи на автомобили JD Power која анализираше над 600 модели на автомобили и ги рангираше според освоените поени.
Квалитетот на изработка, перформансата, изведбата и задоволството на купувачот, се само некои од ставките кои се бодувале за да се добие конечното рангирање.
Ова се 13-те најдобри автомобили на светот за 2018 година:
13. Porsche Cayenne

12. Lexus GS 

11. Genesis G80

10. Cadillac Escalade

 
9. BMW 7 Series

8. Porsche 718

7. Lexus RX

6. Lincoln Navigator

5. Porsche Macan

4. Lincoln Continental

3. Mercedes-Benz S-Class

2. Genesis G90

1. Porsche 911

Претходна Новак Ѓоковиќ по третпат го освои US Open
Следна Првиот мјузикл за деца во Македонија

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!