Најбрзиот спортски компактен автомобил е?

Конкуренцијата на спортисти во C автомобилскиот сегмент никогаш не бил поостар, па затоа јутјуб каналот CarWow направија своевиден тест за тоа кој е најбрз.

На тестот ги вкрстија копјата Ford Focus RS, Mercedes AMG A-35, BMW M140i, VolksWgen Golf R и Audi S3.

Генерално се еднакви, освен некои мали разлики во финесите. Разликите од најслабиот до најјакиот е отприлика 50 коњски сили.

Погледнете го видеото и ќе дознаете кој е најбрзиот во класата.


Претходна Не ги правете овие грешки со кондомите
Следна Норвешка го доби најголемиот подводен ресторан на светот

Награден напис

Морган ги претстави освежените модели Plus Four и Plus Six

Со најновиот пакет за освежување што Морган го подготви за нивното бесмртно дуо „open-air“, најголемите …

Audi го претстави Q8 E-Tron, електричен SUV со 496 КС

Audi Q8 E-Tron е новото име за подобрениот E-Tron, а променетото име им овозможува на …

Забрането е копирање на текст!