Најбрзиот пораз на Федерер во последните 16 години

Швајцарецот Федерер на турнирот во Синсинати во меч од осминафиналето, загуби од русинот Андреј Рубљев со резултат 2:0 во сетови.

По само 62 минути игра Рубљев го елиминираше и со тоа Федерер го доживеа најбрзиот пораз во последните 16 години.

Неодамна Швајцарецот изјави дека по поразот на турнирот Вимблдон, каде што изгуби од Ѓоковиќ во финалето, десет дена не пипнал рекет и очигледно е дека излегувањето од форма го зема својот данок.

Последниот ваков пораз Федерер го доживеа во 2003 година кога за 54 минути беше елиминиран од Франко Сквилари со 2:o во сетови.

Претходна Patricia Beck
Следна Севиља – срцето на Андалузија

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!