Наташа Беквалац и Сара Џо позираа голи и го поддржаа одржувањето на Европрајд во Белград

Српските пејачки Наташа Беквалац и Сара Џо позираа голи и изјавија дека го поддржуваат одржувањето на Европрајд во Белград.
„Во новата библиска метафора, чуварите на јавниот морал носат блудница пред Исус, за да видат дали ќе ја казни со камен на главата. Меѓутоа, Исус не казнува ниту еден, туку размислува со срцето и главата и одговара љубов во мојата парафраза: ‘Кој не е грешен, нека го казни грешникот!’ Ниту еден од судиите не беше казнет, ​​а не беше фрлен ниту камен.

Исус понатаму вели: ‚Бидете мудри како змии, безопасни како гулаби!’. Како стигнавме таму? Дека можете да бидете змија и безопасни во исто време? Заклучокот, се чини, е дека страдаме и како мудри и како безопасни, но и како грешници. Осудата никогаш не беше во играта. Спасот е во страдањето од покајание, а не во осудувањето, мразењето, казнувањето и забраната на друг“, напишала Наташа во описот на фотографиите.

“Зошто гордоста е истото прашање како зошто спасението. Нели гордоста е основата на секое спасение? Горд сум затоа што се спасив. Како се спасив? Ех, сега. Тоа е веќе филозофијата на мојот живот. филозофијата на животот и спасението е летање на крилја љубов.Што е љубов освен Бог?Не е виновна Ева, ниту змијата, ниту Адам.

На крајот на краиштата, змијата не е жена. Змијата е Луцифер маскиран кој го вовлекол човекот во грев. Дали Адам е маж? А Ева? Кој и веруваше на змијата и кој плати најмногу на Земјата за таа лековерност? Но, што е грев? Набројување на 10-те Божји заповеди? Можеби единствениот грев е да се негира љубовта. Меѓутоа, Бог не создал сите со љубов“, изјавила таа и додала дека љубовта е закон и дека никој не е слободен додека не бидеме сите слободни.
Враќање на човековите права
Парадата на гордоста е забранета во Србија, а активистите сè уште планираат да излезат на улиците

Потсетуваме, Министерството за внатрешни работи на Србија го забрани одржувањето на Европрајд, односно парадата на гордоста, која беше најавена за 17 септември. Организаторите на Еуропрајд рекоа дека ќе шетаат по улиците на Белград и покрај забраната.

Претходна На сцената пристигна седмата генерација на Mustang
Следна Прекумерниот внес на протеини може да предизвика сериозни здравствени проблеми

Награден напис

НБА екипа на продажба

Професионалниот кошаркарски тим во НБА, Феникс Санс лани играше во големото финале на плеј-офот и …

Volkswagen ID Buzz Cargo ја освои наградата за комбе на годината за 2023 година

На Volkswagen ID Buzz Cargo му беше доделена престижната индустриска награда „Меѓународно комбе на годината …

Забрането е копирање на текст!