Напиток за слабеење кој се подготвува за две минути

Идеална комбинација за чистење на телото, за забрзување на метаболизмот и зајакнување на имунитетот. Овој комплетно природен напиток се подготвува за две минути, а ќе ви помогне да се ослободите од масните наслаги.

Клучната состојка за губење на килограмите е јаболковиот оцет, а за детоксификација на организмот – циметот. Кога ќе ги додадете медот и лимоновиот сок, добивате витаминска бомба.

Состојки:

1 лажица цимет

2 лажици јаболков оцет

1 лажица мед

2 лажици лимонов сок

1 чаша (200 мл) вода

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и добро измешајте ги. Напитокот чувајте го во фрижидер и земајте секое утро по 1 лажица на празен стомак. Резултатите треба наскоро да бидат видливи.

На кој начин овој напиток влијае на телото?

  • сокот од лимон го балансира нивото на шеќер во крвта
  • јаболковиот оцет го намалува крвниот притисок за 6%
  • медот е одличен за срцето, кожата, имунитетот; ги смирува нервите, го зајакнува имуниот систем и ја стимулира дигестијата
  • циметот е еден од најважните антиоксиданти кој го балансира шеќерот во крвта
Претходна Екипата на Машки клуб ви ги честита Велигденските празници
Следна Clean Bandit – Rockabye (feat. Sean Paul & Anne-Marie)

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!