Наградата COMPANYBEST за 2020 година и припадна на ŠKODA AUTO

Најголемото независно автомобилско жири во Европа, AUTOBEST, ѝ го додели признанието „COMPANYBEST 2020“ на чешкиот бренд ŠKODA. Панелот на новинари од 31 земја го препозна импресивниот развој на производителот на автомобили и нивната имплементација на иновативни концепти во производството. Покрај проектот за дигитализација „dProduction“ во производствениот погон во Kvasiny, панелот го препозна и решението на брендот спроведено во Mladá Boleslav, каде што возилата MQB и MEB се градат едни покрај други на истата производна линија. Дополнително, ŠKODA Octavia, најпродаваниот модел на чешкиот производител на автомобили, е еден од финалистите и за наградата „Best Buy Car за 2021 година.

ŠKODA беше крунисана како победник со наградата „COMPANYBEST 2020“. 31 член од независното AUTOBEST жири го награди чешкиот производител на автомобили, меѓу другото, и за импресивното зголемување на својот пазарен удел и бројот на нови регистрации насекаде низ светот. Панелот новинари исто така го препозна и атрактивниот дизајн на моделите на ŠKODA, кои се надополнети со решенија ориентирани кон корисникот, за практичните „Simply Clever“ карактеристики на брендот, како и за многубројните технолошки иновации.

ŠKODA исто така гo освои жирито и со својот паметен концепт за производство. Во погонот во Mladá Boleslav, чешкиот производител на автомобили исто така го произведува и моделот ENYAQ iV, кој е базиран на платформата MEB за модуларни електрични автомобили и моделите OCTAVIA и KAROQ базирани на MQB, произведени едни покрај други, на иста производна линија со максимална флексибилност. AUTOBEST го препозна и проектот „dProduction“ имплементиран во производствениот погон во Kvasiny, преку кој, сета работна сила во фабриката се води дигитално низ производствените чекори, документацијата и контролата на квалитет.

Како дополнување на ова признание, новата ŠKODA OCTAVIA ќе земе учество и во значајните тест возења за наградата „ Best Buy Car во Европа за 2021 година“, а победникот ќе биде објавен во средината на декември.

ŠKODA го освои признанието и минатата година, кога жирито го награди дигиталниот асистент Laura со наградата „SMARTBEST“. Laura беше прогласена за иновација на годината, победувајќи ја конкуренцијата во областа на интеракција во автомобилот помеѓу возачот и вештачката интелигенција.

Претходна Илон Маск го престигна Бил Гејтс и стана втор најбогат човек на светот
Следна Почина легендарниот Марадона

Награден напис

Навики на мажите кои не се привлечни за жените

Лагите никогаш немаат оправдување, ниту пак има „мали безопасни лаги“. Жените не сакаат да имаат …

Black Eyed Peas, Nicky Jam, Tyga – Vida loca

Уживајте во прекрасната музика на нашиот портал и на нашето ново интернет радио. Слушајте музика …

Забрането е копирање на текст!