LONDON, ENGLAND - NOVEMBER 26: Jose Mourinho, Manager of Tottenham Hotspur celebrates his team's second goal during the UEFA Champions League group B match between Tottenham Hotspur and Olympiacos FC at Tottenham Hotspur Stadium on November 26, 2019 in London, United Kingdom. (Photo by Tottenham Hotspur FC/Tottenham Hotspur FC via Getty Images)

Мурињо ја открива најважната работа за Бејл

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо вели дека главната цел на Тотенхем е да го усреќи Герет Бејл, но и дека тој мора да биде свесен дека тимот е на прво место и дека може да му помогне со своето знаење и квалитет да постигне уште подобри резултати.
Бејл се врати во Тотенхем кон крајот на септември 2020 година и бидејќи дојде како повреден, тој сè уште официјално нема за клубот.

Што се однесува до неговиот статус, Мурињо рече:

“Тимот е најважен, а Герет е тука да му помогне. Сепак, во исто време, ние се грижиме за него, а одлуките што ги носиме се исклучиво за доброто на тимот и, за негово добро. Многу е важно што тој има добра сезона со нас, и ова е многу важен момент во неговата кариера, според мое мислење“.

Тотенхем имаше само пет натпревари за само десет дена пред паузата, а тимот на Жозе Мурињо успеа да оствари четири победи.

Петлите во моментов се наоѓаат на шестото место во Премиершип со седум освоени бода, пет помалку од Евертон кој ги победи во првото коло.

Претходна Совети за безбедно возење во есен
Следна Момче во Канада пронашло коски на диносаурус кој живеел пред 69 милиони години

Награден напис

Мундијалот заврши за дефанзивецот на Баерн

Лукас Ернандез го заврши настапот на Светското првенство во Катар, откако се здоби со повреда …

Илон Маск годинава загуби 100 милијарди долари, но сепак е најбогатиот човек на светот

Нето богатството на Илон Маск според Форбс, падна на околу 195,6 милијарди долари. Нето вредноста …

Забрането е копирање на текст!