Музејот на Ферари ќе отвори изложба за Михаел Шумахер

Во чест на педесеттиот роденден на Михаел Шумахер, Ферари во својот музеј ќе отвори поставка за нивниот најтрофеен возач.
Поставката е замислена како прослава и знак на благодарност за Шумахер, кој за Ферари возеше од 1996 – 2006 година и во тој период освои пет титули на првак, а Ферари освои шест конструкторски титули додека Шумахер беше во нивниот тим.
Поставката ќе го носи називот Michael 50.
Легендарниот Михаел Шумахер на трети јануари ќе наполни педесет години.

Претходна Најлошите лозинки за 2018 година
Следна Држењето лаптоп во скут може да биде многу штетно

Награден напис

Светскиот шампионат во рели и следната година доаѓа во Хрватска

Светскиот шампионат во рели во сезоната 2023 година носи враќање во Северна и Јужна Америка …

BMW 3.0 CSL: Бетмобил за 21 век

Потсетувањето на BMW за легендарниот модел 3.0 CSL Batmobile од 1970-тите со себе носи мануелен …

Забрането е копирање на текст!