Музејот на Ферари ќе отвори изложба за Михаел Шумахер

Во чест на педесеттиот роденден на Михаел Шумахер, Ферари во својот музеј ќе отвори поставка за нивниот најтрофеен возач.
Поставката е замислена како прослава и знак на благодарност за Шумахер, кој за Ферари возеше од 1996 – 2006 година и во тој период освои пет титули на првак, а Ферари освои шест конструкторски титули додека Шумахер беше во нивниот тим.
Поставката ќе го носи називот Michael 50.
Легендарниот Михаел Шумахер на трети јануари ќе наполни педесет години.

Претходна Најлошите лозинки за 2018 година
Следна Држењето лаптоп во скут може да биде многу штетно

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!