Моментално една од најголемите мистерии во светот

Неверојатно откритие на индонезискиот остров Бали. Имено, жителите неодамна пронашле огромен Боинг 737 паркиран на нива. Проблемот и мистеријата во целата приказна е што никој не знае како стигнал таму, бидејќи локацијата е многу недостапна, а тој де факто е недопрен.

Џиновскиот авион се наоѓа во каменолом за варовник во близина на автопатот Раја Нуса Дуа Селатан, недалеку од туристичкиот центар и плажата Пандава.

Нема ознаки

Локалните жители веруваат дека авионот бил донесен на делови и повторно склопен таму од амбициозен претприемач кој планирал да изгради ресторан во него. Наводно останал без пари и проектот пропаднал, а авионот останал напуштен.

Авионот исто така нема апсолутно никакви ознаки на авиокомпании, нема индикации дека имало несреќа, ниту пак евиденција за летот.

Претходна Што всушност се случува кога комбинираме кафе со алкохол
Следна Armin van Buuren feat. Sharon den Adel – In And Out Of Love

Награден напис

НБА екипа на продажба

Професионалниот кошаркарски тим во НБА, Феникс Санс лани играше во големото финале на плеј-офот и …

Volkswagen ID Buzz Cargo ја освои наградата за комбе на годината за 2023 година

На Volkswagen ID Buzz Cargo му беше доделена престижната индустриска награда „Меѓународно комбе на годината …

Забрането е копирање на текст!