Можно ли е работното место да го платите со развод?

Мажите кои работат претежено со колешки, имаат 15% поголем ризик да се разведат отколку мажите што работат во машко опкружување.

Работата може да биде напорна и тешка, посебно затоа што се ретки тие што го работат тоа што навистина го сакаат. Таквото работно место обично е проследено со стресови и нервози, а неретко токму тоа предизвикува проблеми во врската и во бракот, па може да стане и причина за развод.

Меѓутоа, според резултатите на истражувањето кое го испитувало соодносот на колегите од спротивниот пол на работното место, постои уште една причина која може да доведе до развод. Имено, мажите кои работат претежено со колешки, имаат 15% поголем ризик да се разведат отколку мажите што работат во машко опкружување.

Интересно е тоа што истото се однесува и на жените, кои имаат 10% поголем ризик да се разведат ако работат претежно во машка средина.

Инаку, од мажите, повисок е процентот на развод кај оние кои се пообразовани и на подобра работна позиција.

Претходна Huawei ја одржа својата технолошка конференција за развивачи (ХДЦ) во Донггуан, Кина
Следна Hummer H1 – ѕвер за сите прилики

Награден напис

Новата мега јахта на Џеф Безос снимена на отворено море чини 500 милиони долари

Новата мега јахта на Џеф Безос е снимена на отворено и чини неверојатни 500 милиони …

Русин уништил Lamborghini Urus за да промовира енергетски пијалок

Јутјубер по име Михаил Литвин снимил како крши Lamborghini Urus вреден повеќе од 250.000 евра …

Don`t copy text!