Милвоки го составува шампионскиот тим, договори две големи засилувања

Милвоки Бакс формираат исклучително силен тим за новата сезона, а според Адријан Војнаровски од ЕСПН, тие се договориле за доаѓањето на Богдан Богдановиќ и Жayру Холидеј од Њу Орлеанс Пеликанс.

Како што е најавено, српскиот дефанзивец Богдан Богдановиќ ќе потпише нов договор со Сакраменто Кингс, и веднаш ќе биде проследен до Милвоки во замена за Донте Дивинченцо, Ерсан Илјасов и Д.Џ. Вилсон.

Покрај тоа, Џастин Џејмс ќе му се придружи на Милвоки од Сакраменто.

Бакс, исто така, ги разменија Џорџ Хил, Ерик Бледсо и три избори во првиот круг за плејмејкерот Жayру Холидеј од Њу Орлеанс Пеликанс, и сите веќе размислуваат како ќе изгледа нивната застрашувачка почетна петорка следната сезона.

Rру Холидеј, Богдан Богдановиќ, Крис Мидлтон, Јанис Антетокомунпо и Брук Лопез ветуваат спектакл и борба за шампионската титула.

Да потсетиме, Милвоки Бакс беа најдобриот тим во НБА лигата во регуларниот дел од минатата сезона, но тие застанаа во плејофот.

Претходна Богатството на Елон Маск порасна за повеќе од 15 милијарди долари
Следна Мерил Стрип тргнува на животно патување во комедијата „Let Them All Talk“

Награден напис

Huawei FreeBuds Studio со интелигентно и динамично намалување на бучава и Hi-Fi квалитет

Како дел од глобалната премиера на серијата Mate 40, Huawei Consumer Business Group (BG) ги …

Ви го претставуваме Мекларен Сејбр со моќност од 824 коњски сили, помоќен од моделот Сена

Неодамна објавените шпионски фотографии, како и оние што „протекоа“ во јавноста, беа најава за претстојното …

Забрането е копирање на текст!