Мик Шумахер сè поблиску до Формула 1

 
Дебитантот Мик Шумахер е сè поблиску до Формула 1 шоуто. Неговиот дебитантски тим најверојатно ќе биде Алфа Ромео.
Тој изненади на тестирањето на болидите за Формула 2 со најбрзо време и така дефинитивно влезе во елитата.
На младиот Шумахер му требаа две сезони за да ги совлада Формула 4 и Формула 3, и се чини дека со Формула 2 оди на јуриш кон големото шоу на Формула 1.

Претходна Сеат Минимо, новиот концепт за мобилност
Следна Шкода го претстави најновиот SUV – Kamiq

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!