Мик Шумахер сè поблиску до Формула 1

 
Дебитантот Мик Шумахер е сè поблиску до Формула 1 шоуто. Неговиот дебитантски тим најверојатно ќе биде Алфа Ромео.
Тој изненади на тестирањето на болидите за Формула 2 со најбрзо време и така дефинитивно влезе во елитата.
На младиот Шумахер му требаа две сезони за да ги совлада Формула 4 и Формула 3, и се чини дека со Формула 2 оди на јуриш кон големото шоу на Формула 1.

Претходна Сеат Минимо, новиот концепт за мобилност
Следна Шкода го претстави најновиот SUV – Kamiq

Награден напис

Force Citiline е индиски теренец со 10 седишта

Форс Моторс е индиски производител на автомобили основан во 1958 година под името Bajaj Tempo …

Мансори го претвори Mercedes G-Class во „купе“

Mansory планира да произведе само осум примероци, а секој клиент може детално да го специфицира …

Don`t copy text!