Меси е повреден! Моменти на страв во Барселона

Лионел Меси, најдобриот фудбалер на светот, саботниот натпревар на Ел Класико го заврши со повреда.

Повредата е на препоните, ја чувствува подолг период и неколку пати на натпреварите пријавил голема болка.

Како ќе се решава повредата на Меси засега не е објавено, но во целата ситуација добро е што следи период кога Барселона може да си дозволи да игра без него. Период без натпревари, но и следниот натпревар на Барселона против Рајо Ваљехано се смета како натпревар кој може да се одигра без него.

Меси има време да собере сила до натпреварот во Лигата на шампионите против Лион.

Претходна Популарноста на новиот Porsche Taycan од ден во ден расте
Следна Лимузината на Путин ѝ се претстави на Европа

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!