Мерцедес ја претстави количката за бебиња

Принципот по кој се водеа од Мерцедес, “ако можат мама и тато, зошто не би можело и детето”, ја произведе количката за бебиња што ја изработија од Хартан, производител на детски колички. Инаку, дизајнот според кој ја изработија е добиен директно од дизајнерското студио на Мерцедес. Тркалата се направени според дизајнот на луксузната С класа на АМГ.
Вкупната тежина на количката е 8,9 килограми. Изработена е од алуминиум, а се употребени материјали што овозможуваат количката да може да се користи во сите временски услови.
Цената сè уште не е позната, но со сигурност ќе биде репрезентативна за името на дизајнерот и на производителот.

Претходна Јувентус му ја укина привилегијата на Роналдо
Следна РК Работнички изигра рутински во Гевгелија

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!