Менхарт го нуди Tesla Model 3

Креацијата на Manhart со тема Tesla Model 3 се наоѓа на тркала од 21 инчи и е значително пониска до земјата од стандардната верзија.

Познати по своите креации кои вообичаено доаѓаат со многу дополнителни коњски сили, германската тјунинг компанија Manhart овојпат имаше сосема поинаков пристап, бидејќи во случајот на доработки базирани на Tesla Model 3, не се обидоа да го зголемат понудениот потенцијал. со два електромотори.

Наместо тоа, во Вупертал одлучија моделот 3 (кој го нарекоа Manhart TM3 510) да се разликува од останатото општество, кое освен во САД, се повеќе е присутно и на европските патишта.

Каросеријата на американскиот автомобил е украсена со сиво-црвена лента на покривот, предна/задна хауба и страни. На браникот има јаглероден усмерувач на воздух и интересна апликација со саќе шема која ја имитира решетката на ладилникот.

Зад новите 21-инчни алуминиумски бандажи (Barracuda) со гуми 235/30 се гледаат подобрени сопирачки, а со користење на различни пружини од познатата компанија H&R, подот на Тесла на Менхарт е многу поблиску до подлогата во споредба со стандардна верзија.

Минималистички дизајнираниот ентериер овој пат не е допрен, но Менхарт вели дека веќе имаат подготвени неколку опции за заинтересираните клиенти, со карбон и алкантара во кабината.

Погонската група останува непроменета, а TM3 510 е придвижуван од два електромотори кои произведуваат комбинирани 513 КС и 660 Nm вртежен момент. Со погон на сите тркала (AWD), автомобилот од 0 до 100 km/h забрзува за 3,3 секунди и достигнува максимална брзина од 261 km/h. Според нормите WLTP, капацитетот на батеријата (80,5 kWh) е доволен за патување 567 километри.

Претходна Еве колку пати неделно жените сакаат СЕКС
Следна Китови убијци снимени како ловат големи бели ајкули

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!