Мајами Хит со победа против Лејкерси

Мајами Хит ги победи Лос Анџелес Лејкерс во третиот натпревар од финалето на НБА и ја намали разликата на 1-2 во победи.

Екипата на Мајами беше подобра во текот на целиот натпревар, ја доби првата четвртина со 26:23, водеше со 58:54 на полувремето, а на крајот имаше 11 поени разлика, 115: 104.

LAKE BUENA VISTA, FLORIDA – OCTOBER 04: Jimmy Butler #22 of the Miami Heat reacts during the second half against the Los Angeles Lakers in Game Three of the 2020 NBA Finals at AdventHealth Arena at ESPN Wide World Of Sports Complex on October 04, 2020 in Lake Buena Vista, Florida. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Douglas P. DeFelice/Getty Images/AFP

Хит до победа го водеше одличниот myими Батлер кој постигна 40 поени, а покрај тоа имаше и 11 скока, 13 асистенции, две украдени топки и две блокади. Неговите најблиски соиграчи беа Тајлер Херо и Кели Оlyник со по 17 поени.

Леброн Jamesејмс беше најдобар кај Лејкерси со 25 постигнати поени, а забележа и 10 скока, осум асистенции и две блокади. Маркиф Морис и Кајла Кузма постигнаа по 19 поени, а Ентони Дејвис го заврши мечот со 15 поени.

Претходна Ослободете се од болката во грбот со неколку ефикасни вежби
Следна Реал Мадрид беше побрз од Барселона и го донесе „чудото од дете“ на Мајорка

Награден напис

Evanescence – Bring Me To Life 

Уживајте во прекрасната музика на нашиот портал и на нашето ново интернет радио. Слушајте музика …

YouTube тестира четбот кој ќе се појавува под клиповите

Видео сервисот YouTube спроведува експеримент кој вклучува нов четбот дизајниран да им обезбеди на корисниците …

Don`t copy text!